07 May 2012

Results from the National Young Athletes League at Milton Keynes on 6th May 2012.

U13 girls:

70mH 'A' Shivani Patel 6th place 15.2, 'B' Hannah Morris 3rd place 15.4
800m 'A' Hannah Morris 6th place 2.59.9, 'B' Katie McDonald 6th place 3.04.1
75m 'A' Kitty Joseph 2nd place 10.4, 'B' Ciara Warner 6th place 12.3
150m 'A' Shivani Patel 6th place 22.8, 'B' Jenny Ward 4th place 23.1
LJ 'A' Kitty Joseph 1st place4.60, 'B' Jenny Ward 1st place 3.93
HJ 'A' Hannah Morris 5th place 1.10
Shot 'A' Achalya Carr-Brown 4th place 6.54, 'B' Katie McDonald 2nd place 5.93
4x100m relay 5th place 60.1

U13 boys:

75mH 'A' Andreas Pompoulas 4th place 15.3
100m 'A' Ardit Hallaci 5th place 15.1, 'B' Andreas Pompoulas 2nd place 14.1
200m 'A' Ardit Hallaci 5th place 31.9, 'B' Edward Moore 6th place 35.1
Shot 'A' Andrew Pompoulas 6th place 5.07, 'B' Edward Moore 6th place 3.91
LJ 'A' Ardit Hallaci 3rd place 3.92, 'B' Edward Moore 6th place 2.93

U15 girls:

800m 'A' Charlotte Cooper 6th place 3.19.9
100m 'A' Caitlin Harding 5th place 14.3, 'B' Laura Wilson 5th place 15.4
200m 'A' Niamh Warner 6th place 30.5, 'B' Tina Tompkin 5th place 31.4
LJ 'A' Caitlin Harding 3rd place 4.62, 'B' Tina Tompkin 4th place 4.20
Discus 'A' Laura Wilson 6th place 12.06, 'B' Niamh Warner 6th place 7.89
Shot 'A' Charlotte Cooper 4th place 6.60, 'B' Laura Wilson 6th place 4.11
Javelin 'A' Charlotte Cooper 3rd place 18.59, 'B' Niamh Warner 6th place 7.60
4x100m relay 5th place 56.8

U15 boys:

100m 'A' Rhys Law 5th place 13.2, 'B' K-Ryan Hinds 5th place 14.1
200m 'A' Joseph Earl 6th place 26.3, 'B' Alexander Lazutin 4th place 27.8
1500m 'A' Amrik Gill 5th place 4.57.7
300m 'A' Rhys Law 6th place 47.7, 'B' Archie Gethins 6th place 50.1
HJ 'A' K-Ryan Hinds 1st place 1.56
Shot 'A' Jermaine Graham 3rd place 8.60, 'B' Rhys Law 4th place 6.50
Javelin 'A' K-Ryan Hinds 6th place 12.90, 'B' Alexander Lazutin 3rd place 11.90
LJ 'A' Joseph Earl 4th place 5.07, 'B' Archie Gethins 5th place 4.10
Discus 'A' Archie Gethins 5th place 17.76, 'B' Alexander Lazutin 4th place 14.23
4x100m relay 5th place 55.2

U17 women:

80mH 'A' Camilla Blanco 5th place 16.6
100m 'A' Taisha Thompson-Gregory 3rd place 13.1, 'B' Hannah Spence 5th place 14.9
200m 'A' Kiera Cazley 6th place 29.5, 'B' Camila Blanco 6th place 31.1
LJ 'A' Taisha Thompson-Gregory 1st place 5.35, 'B' Iona Magee 1st place 4.61
Shot 'A' Rheanna Hinds 3rd place 6.68, 'B' Iona Magee 3rd place 6.09
Discus 'A' Hannah Spence 6th place 12.50, 'B' Rheanna Hinds 5th place 12.41
TJ 'A' Taisha Thompson-Gregory 1st place 11.06, 'B' Rheanna Hinds 2nd place 7.81
Javelin 'A' Camilla Blanco 5th place 13.43, 'B' Kiera Cazely 4th place 10.74
4x100m relay 4th place 53.2

U17 men:

100mH 'A' David William 1st place 14.8
800m 'A' Sipho Byron 6th place 2.25.1, 'B' Josh Beach 5th place 2.32.1
100m 'A' Nuredin Hallaci 6th place 12.4, 'B' James Dunigan 4th place 12.4
200m 'A' Nuredin Hallaci 4th place 25.5 , 'B' Harry Gethins 4th place 25.9
400m 'A' Sipho Byron 5th place 58.7, 'B' Josh Beach 5th place 65.3
HJ 'A' Geroge Drake 2nd place 1.60, 'B' David Williams 1st place 1.55
Javelin 'A' James Dunigan 5th place 14.67
LJ 'A' George Drake 1st place 5.98, 'B' Nuredin Hallaci 1st 5.41
Discus 'A' Harry Gethins 4th place 18.83, 'B' James Dunigan 3rd place 16.22
TJ 'A' George Drake 1st place 13.40, 'B' David Williams 1st place 11.59
Shot 'A' Harry Gethins 4th place 8.33, 'B' Josh Beach 4th place 4.98
4x100m relay 3rd place 48.9

No comments:

Post a Comment