10 June 2013

Results from the UK Youth Development League U13/U15 age group

The UK Youth Development League U13/U15 age group meet was was held on Saturday 1st June at Sutton Coldfield.

Full results were as follows:

U13g

75m
Kiah Tavan 6th place 'A' race 11.4
Ciara Warner 4th place 'B' race 11.5
150m
Shivani Sood 4th place 'A' race 22.8
Achalya Carr-Brown 3rd place 'B' race 22.5
1200m
Neve Grimes 2nd place 'A' race 4:08.2
70mH
Jennifer Ward 2nd place 'A' race 12.7
Shivani Sood 2nd place 'B' race 12.6
4x100m
3rd place 58.5
HJ
Jenny Ward 5th place 'A' competition 1.25m
LJ
Ciara Warner 5th place 'A' competition 3.47m
Maya Blanco 2nd place 'B' competition 3.26m
SP
Kirsty Finlay 3rd place 'A' competition 7.23m
Ellen Onyia 1stb place 'B' competition 6.47m
JT
Achalya Carr-Brown 2nd 'B' competition 13.26m

U15b

100m
Sam Prime 4th place 'A' race 12.5
Luke Thompson 2nd place 'B' race 12.7
200m
Luke Thompson 2nd place 'A' race 25.6
Thomas Woods 7th place 'B' race 28.9
300m
Alistair Finlay 1st place 'A' race 39.1
Jack Woodward 1st place 'B' race 40.2
800m
Alistair Finlay 1st place 'A' race 2:09.7
Wais Kaire 2nd place 'B' race 2:25.2
1500m
James McCall 7th place 'A' race 5:55.9
80mH
Jack Woodward 5th place 'A' race 14.0
4x100m
4th place 52.7
4x300m
2nd place 2:53.1
HJ
K-Ryan Hinds 1st place 'A' competition 1.68m
Sam Prime 1st place 'B' competition 1.50m
LJ
Luke Thompson 2nd place 'A' competition 5.11m
K-Ryan Hinds 1st place 'B' competition 4.47m
SP
Sam Prime 6th place 'A' competition 7.70m
Jack Woodward 5th place 'B' competition 7.29m
DT
Archie Gethins 5th place 'A' competition 22.37m
Liam Smith 5th place 'B' competition 16.40m
HT
Archie Gethins 4th place 'A' competition 15.38m
Liam Smith 3rd place 'B' competition 5.27m
JT
Archie Gethins 7th place 'A' competition 20.43m
Liam Smith 5th place 'B' competition 19.94m

U15g

100m
Caitling Harding 6th place 'A' race 13.7
Amber Griffiths 7th place 'B' race 14.6
200m
Ianfe Adebayo 6th place 'A' race 29.1
Georgia Wright 7th place 'B' race 30.3
800m
Georgia Wright 5th place 'A' race 2:41.2
Rianna Kidd 2nd place 'B' race 2:44.6
75mH
Amber Griffiths 2nd place 'A' race 11.8
4x100m
4th place 55.3
HJ
Amber Griffiths 4th place 'A' competition 1.40m
Rianna Kidd 5th place 'B' competition 1.15m
PV
Georgia Wright joint 3rd place 'A' competition 1.80m
LJ
Caitling Harding 1st 'A' competition 4.71m
SP
Takudzwa Dirikwe 2nd place 'A' competition 9.37m
Ianfe Adebayo 4th place 'B' competition 6.90m
DT
Takudzwa Dirikwe 3rd place 'A' competition 21.59m
Ianfe Adebayo 4th place 'B' competition 12.01m
HT
Takudzwa Dirikwe 1st place 'A' competition 29.08m
Ianfe Adebayo 6th place 'B' competition 6.01m
JT
Caitling Harding 7th place 'A' competition 14.31m

No comments:

Post a Comment